Obfitość

Obfitość

W komentarzach do 5 części wywiadu “Polski milioner zdradza sekrety” pojawił się wczoraj bardzo interesująch komentarz napisany przez “Orka”. Ponieważ w pełni się z nim identyfikujemy, pozwoliliśmy sobie na zamieszczenie go tutaj:

Link do tego wywiadu otrzymałem od kogoś życzliwego na Facebooku, za który bardzo dziękuję. Wywiad jest wspaniały – to znaczy wspaniały jest milioner, z którym ten wywiad przeprowadzono.
Ponieważ wywiad dotyczy w dużej mierze obfitości, chciałbym się podzielić z Państwem swoimi przemyśleniami na jej temat.

Obfitość zazwyczaj kojarzy nam się z dużą ilością pieniędzy i nie jest to niewłaściwy pogląd, ale można ( i trzeba) też spojrzeć na to inaczej. A mianowicie tak: że obfitość to możliwość robienia tego, czego chcesz w chwili w której tego chcesz. To pozornie to samo, ale nie zupełnie, a to dlatego, że nie do wszystkiego potrzebne są pieniądze.

Jeśli tak spojrzy się na pojęcie obfitości może się okazać, że jest ona niezależna od posiadania określonej ilości pieniędzy w danej chwili, a to z kolei znaczy, że obfitość istnieje nawet wtedy, kiedy jej nie pragniemy. Czy takie podejście coś zmienia? – tak, zmienia zasadniczo. Chodzi bowiem o to, aby nie “wymuszać” na rzeczywistości, aby obfitość okazywała się Tobie w taki sposób, jak w danej chwili oczekujesz, ale aby pozwolić jej okazać się tak, jak ona tego chce. Nie powinieneś też oczekiwać jej często używanym przez nas sposobem, czyli NIC NIE ROBIENIEM. Bo to tak, jakbyś oczekiwał, że Twoje odbicie w lustrze uśmiechnie się do Ciebie pierwsze.

Musimy nauczyć się czynić więcej, kiedy mamy mniej po to, aby móc robić mniej, by dostać więcej. Respektowanie tej zasady jest absolutnie konieczne, aby obfitość mogła się Tobie zamanifestować w swojej pełni. Praktycznie to wygląda tak: jeśli chcesz być bogaty, zachowuj się jak bogaty mimo, że w tej chwili jeszcze nim nie jesteś (mówię tu o bogactwie na Twoją miarę w danej chwili) – nie udawaj bogatego, ale bądź nim !! To wydaje się trudne i łatwe nie jest, ale jest to możliwe – ponieważ jak wcześniej pisałem, bogactwo nie zawsze musi być związane z pieniędzmi i ten fakt, można tutaj wykorzystać. Możesz więc być bogatym (nie udając kogoś kim nie jesteś) w tym, w czym bogaty już jesteś (np. życzliwości)- więc rób wszystko co możliwe, abyście Ty i inni korzystali z twojego bogactwa. I taka manifestacja Twojego bogactwa, przyciągnie do Ciebie okoliczności i innych ludzi, abyś otrzymał to, czego potrzebujesz, aby być bogatym inaczej (czyli np. być bogatym w sensie finansowym) jednocześnie robiąc mniej. Wiem, że to troszkę pogmatwane i skomplikowanie brzmi, ale przeczytaj to wolno i kilka razy, a “zaskoczysz” w czym dzieło:).

Pozdrawiam Wszystkich

 

ps. Przykład – podoba mi się tutaj to, że można też tutaj zagrać w lotto online. Aby tę zasadę zastosować w lotto należy zrobić tak:

 

1. Unikaj NIC NIE ROBIENIA – czyli zagraj.
2. Jeśli nie masz teraz kasy – nie wysilaj się na wysłanie 300 kuponów. Wyślij 1 kupon
3. Twoją “obfitością” jest teraz wiedza, że można tutaj zagrać
4. Podziel się więc swoją obfitością z innymi – nie ukrywaj tej wiedzy przed znajomymi
5. Poczekaj spokojnie na wynik. Może nie wygrasz, a może tak. Ale jeśli nawet nie wygrasz, to zobaczysz, że, sprowadzisz do siebie takie okoliczności i takich ludzi, gdzie obfitość zamanifestuje się w Twoim życiu w inny sposób niż wygrana w Lotto. Tak to mniej więcej działa :)

WYBIERZ GRĘ, WYPEŁNIJ KUPON, WYGRAJ I DOŁĄCZ DO NAS. (czas do zakończenia przyjmowania zakładów podany jest na kuponie poniżej).

Pamiętaj, że tylko pierwszy depozyt jest premiowany (Twoja wpłata zostanie podwojona, pod warunkiem, że depozyt wpłacisz w dniu rejestracji)

Jeśli nie wierzysz mnie – zobacz co myślą o tym inni

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *