Motocykle dla Milionerów

Motocykle dla Milionerów

Dzisiejsza prezentacja przeznaczona jest dla nieco ekstrawaganckich milionerów, ale przecież ludzie bywają różni i w tej różności właśnie nasze piękno. Choć sam obecnie nie jestem zwolennikiem motocykli ( choćby dlatego, że jestem “starszym panem”) – to jednak pamiętam uczucie pewnego podniecenia podczas szybkiej jazdy i rozumiem, że motocykle mogą fascynować.Dlatego też dzisiaj prezentuję kilka z nich.Pierwszym jest DODGE TOMAHAWK. Producentem tej maszyny jest znana firma Dodge. Pojemność silnika 8277 cm³ V10, 2 biegowa manualna skrzynia biegów, waga 680 kg, prędkość maksymalna: ponad 480 km/h, przyspieszenie: 0-100 km/h w 2,5 sekundy. Motocykl ten został zaprezentowany w salonie samochodowym w Detroit w 2003 roku. Wzbudził wtedy niemałe zamieszanie zwiedzających swoim niecodziennym designem i zaawansowaną technologią. Wyprodukowano ok. 10 egzemplarzy, cena ok. $500 000.

motocykle-Dodge1

Dodge Viper Tomahawk

Następny to: ECOSSE TITANIUM SERIES FE TI XX, który należy do równie znanej firmy Ecosse Moto Works. Ten producent znany jest przede wszystkim z zastosowania niezwykłych materiałów, których raczej nikt z konkrecji wcześniej nie używał. Oczywiście model należy do serii kolekcjonerskiej. Cena tego jednośladu to ok $250.000. Niestety nigdzie nie znalazłem jego danych technicznych – wiem tylko, że prędkość maksymalna to ok 225 km/h, a pojemność silnika to 2,4 L. Tym co go wyróżnia są jeszcze – sprzęgło hydrauliczne oraz aluminiowy silnik.

motocykle-Ecosse1

motocykle-Ecosse2

Prezentując motocykle, trudno nie wspomnieć o firmie Harley Davidson. Dzisiaj pokrótce przedstawiam najnowszy model (2013) model znany jako “CVO BREAKOUT” o pojemności silnika 1800 cm3.
CVO Breakout, tylko z daleka wygląda jak każdy inny Harley, kiedy jednak podejdziemy bliżej, zobaczymy, że nie jest to typowy “niedzielny jeździec”. Breakout ma kolosalny, wspaniale ostentacyjny filtr powietrza wystający z obrysu motocykla niczym peryskop z łodzi podwodnej. Do tego dochodzą wielkie wydechy i gruba tylna opona – zresztą co tu mówić – Harley to Harley.

motocykle-harley2

motocykle-harley1

WYBIERZ GRĘ I WYPEŁNIJ KUPON.

Pamiętaj, że tylko pierwszy depozyt jest premiowany (Twoja wpłata zostanie podwojona)

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *