Kawior – Jedzenie dla milionerów

Kawior – Jedzenie dla milionerów

Są cztery “rzeczy” na świecie, które zawsze mnie cieszą.

1. Śmiech ukochanej osoby
2. Pełne konto bankowe
3. Jedzenie
4. Świadomość Boga

Dzisiaj zapraszam na wyrafinowane potrawy, które uszczuplą choć troszkę portfele Lotto Milionerów. Mimo, że jedzenie jest jedną z podstawowych potrzeb każdego z nas, to jak wiemy – nie wszystkie potrawy są sobie równe ( zwłaszcza pod względem ceny:). Oczywiście nie namawiam nikogo, aby takie posiłki jadać każdego dnia, nawet wtedy, gdy nas na to stać. Wszystko – w tym jedzenie – jest wspaniałe, kiedy nie jest codziennością. I nie ma takiej potrawy na świecie, która by cieszyła nasze podniebienia, gdybyśmy spożywali ją codziennie. Jedzenie zawsze powinno być “świętem” bo dopiero wtedy czujemy, że spożywamy coś niezwykłego. Równie ważne, jak samo jedzenie, jest miejsce, towarzystwo, ubiór, nastrój. W życiu nie ma znowu tak wiele przyjemności – nawet dla milionera. Dlatego powinniśmy (prznajmniej starać się) o to, aby wszystkie czynności wykonywać świadomie i jeśli to możliwe – w odpowiedniej oprawie. Jedzenie, to coś więcej niż pokarm, a więc powinno być rozkoszą, przyjemnością, szczęściem – bo dopiero wtedy nasze receptory smakowe poinformują nas o aromatach i zapachach spożywanego posiłku. Jedzenie nie powinno być tylko zaspokajaniem głodu, ale ucztą ! Tak więc zapraszam Państwa na ucztę.

1. Kawior bez wątpienia jest jednym z najdroższych pokarmów na świecie. Nie jest prawdą, że rosyjski kawior jest najlepszy ( choć uważam, że jest wspaniały). Najbardziej poszukiwanym i zarazem najdroższym jest kawior z Iranu. Wydobywa się go ze 60 – 100 letniej bieługi ( jesiotra) i nazywa się “Almas”. Ma kolor bursztynu i sprzedawany jest wyłącznie w Londynie przez firmę ” Caviar House & Prunier” Pakowany jest w kilogramowe złote puszki i kosztuje około 20 000 Funtów. Niestety zakup nie jest tak prosty jak nam
mogłoby się wydawać, ponieważ lista oczekujących jest tak długa, że oczekiwanie trwa około 4 lat. Na drugim miejscu, postawiłbym właśnie kawior rosyjski (czarny) , który kosztuje znacznie mniej ( w Rosji około 1 000 $ ), a w smaku….no troszkę się różni, ale nie na tyle ile wynosi różnica w cenie. Aby rozpoznać dobry kawior od złego ( na przykład starego lub źle zasolonego) należy zwrócić uwagę na kolor i lepkość. Zawartość soli, nie powinna przekraczać 5%, a zapach nie powinien przypominać zapachu ryby. Jeśli zaś chodzi o lepkość – dobry kawior jest “puszysty” ( nie posklejany) i kiedy otwieramy puszkę, pokrywka powinna być sucha.Ważne jest też, aby ziarna były równej wielkości i błyszczały. Czy kawior jest wart swojej ceny? – tak! Zawiera on całe mnóstwo, bardzo cennych składników i witamin, które w jednym produkcie niezwykle rzadko występują. Poza tym, jest smaczny i nie ma żadnego porównania z równie drogimi grzybami, które występują pod nazwą “trufle” Kawior spożywa się zazwyczaj z koniakiem lub szampanem.
Podaje się go na blinach, grzankach lub ciasteczkach znanych u nas jako krakersy. Można również jeść go prosto z puszki – ale wtedy dobrze jest dodać troszkę soku z cytryny i zmielonego lodu. Ważną rzeczą jest również łyżeczka – powinna być porcelanowa, drewniana lub z rogu, ponieważ metalowe łyżeczki ( złote mogą być) psuja smak tego wyśmienitego przysmaku. Na następne danie zapraszam za kilka dni.

A tych, którzy jeszcze nie są milionerami – zapraszam do wypełnienie kuponu. I nie jest to żadna “ściema” – bowiem w każdym tygodniu ktoś z nas wygrywa. Dlaczego nie masz to być Ty albo ja?

WYBIERZ GRĘ I WYPEŁNIJ KUPON.

Pamiętaj, że tylko pierwszy depozyt jest premiowany (Twoja wpłata zostanie podwojona)

kawior.4

kawior.2

kawior5

kawior4

Fresh caviar is seen at France's caviar fish farm "Le Moulin de Cassadote" in Biganos

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *