Inwestycje – dla Lotto Milionera

Inwestycje – dla Lotto Milionera

Wygrana w Lotto – to wielkie pieniądze ale też wielka odpowiedzialność. Moją radą jest aby, nie popadać w euforię, nie chwalić się tym i zamiast wydawać te “łatwe pieniądze” na lewo i prawo – część wygranej mądrze zainwestować. I choć to wcale nie jest takie proste, jak się początkowo wydaje – nie jest też takie trudne. Najprostszą metodą jest oczywiście zwykła lokata bankowa. Taka lokata daje około 6,5 % w skali roku – co przy głównej wygranej ( bez kumulacji) na przykład w Power Ball daje nam ponad 8 i pół miliona złotych rocznie. Co z kolei daje możliwość wydawania ponad 700 tyś zł miesięcznie. Jednak wcale nie tak rzadko, wygrana przekracza 100 mnl $ – co czyni wygrywającego, człowiekiem bogatym. Wtedy kwota rocznych odsetek wynosi już ponad 21 milionów złotych rocznie.

Oczywiście – mam nadzieję, że nie muszę tu wykazywać wyższości zagranicznych Lotków, nad lotto polskim? Bowiem możliwość ( szansa) na wygranie głównej nagrody jest bardzo zbliżona we wszystkich grach, natomiast same wygrane ( ich wysokość) różnią się zasadniczo. W Polsce do tej pory najwyższa wygrana wyniosła 34 000 000 złotych i padała 9 lutego 2012 w Gdyni. Natomiast 18 lutego 2006 w Nebrasce – jeden gracz wygrał 365 mln $ co stanowi kwotę ponad miliard dwieście milionów złotych ( 1.204.500 000 ) to jest 35 tyle, co w lotku, a opłaty za kupon różnią się niewiele. Natomiast dwa miesiące temu w UsPoweBall wygrana przekroczyła 600 0000 0000 $ – więc nawet nie ma co liczyć.

Są oczywiście bardziej wyrafinowane i przyjemne sposoby inwestowania. Lottomilionerzy mają do swojej dyspozycji wyspecjalizowane instytucje, które działają zazwyczaj w tak zwanej bankowości prywatnej, której usługi przekraczają znacznie to, co ma do swej dyspozycji “normalny” zamożny człowiek. Najwięcej takich instytucji, godnych zaufania, jest w Szwajcarii i to oni zajmują się finansową elitą, do której należą lotto milionerzy. Ich polem działania są nie tylko inwestycje, ale i ochrona przed fiskusem czy mafią. Najczęściej stosowanymi inwestycjami są fundusze hedgingowe, inwestycje w sztukę, sport, kolekcje dóbr luksusowych, nieruchomości, itd – których zyskowność przekracza 30% w skali roku. Jak podaje Merrill Lynch, około 24% rocznie – można uzyskać na inwestycjach “REIT” ( inwestowanie w nieruchomości pod wynajem). Oczywiście inwestowanie w letnie rezydencje ( w których czasami mieszkają) również jest często stosowane. Nie mniej, miliarderzy często oddają część swoich pieniędzy bez perspektyw zysku, a więc na cele dobroczynne. Myślę, że ten rodzaj “inwestycji” jest wbrew pozorom, najbardziej “opłacalny” – ponieważ wznosi innych ludzi do poziomu, na który zasługuje każdy z nas, a co czyni świat lepszym. Bowiem bieda, uczyniła większe spustoszenie, niż wszystkie wojny razem wzięte. Pamiętaj ! – co czynisz innym, czynisz sobie !

Czy warto korzystać z pomocy doradztwa duchowego ? – TAK! po stokroć TAK. Bowiem świadomość tego kim jesteś, to najbardziej podstawowa sprawa ludzkiej egzystencji. Mając świadomość – masz wybór sposobu w jakim chcesz istnieć. Dzisiejszy świat – bez świadomości, bez Boga i miłości – czyni nasze życie trudnym i pełnym lęku. I w tym żadne pieniądze nam nie pomogą. Musimy powrócić do naturalności, a drogą do tego jest rozwój duchowy. Choć osobiście uważam, że pieniądze są dobre i ważne, to nie jestem pewien co jest w życiu ważniejsze ? – może równowaga, między jednym, a drugim?

Grającym w lotto, życzę wszelkiej pomyślności i wielkiej wygranej ! Przynajmniej raz w tygodniu, ktoś z nas wygrywa.

WYBIERZ GRĘ I WYPEŁNIJ KUPON 

Bali.16

widok-dom-basen-piekny

luksus-basen-taras-morze-hotel

lotto8

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *