Czy istnieją kosmici?

Czy istnieją kosmici?

Nudnym już jest pytanie “Czy istnieje Bóg” Bo to tak, jakbyś pytał “Czy istnieją kosmici” ? Odpowiedzi na oba pytanie masz tak blisko, że bliżej już nic nie istnieje, gdyż Ty sam jesteś odpowiedzią.

Niemal każdy z nas już wie, że ziemia jest kulą. Wiemy też, że istnieje coś takiego jak wszechświat, zwany również kosmosem. W tym kosmosie (wszechświecie) “latają” sobie takie kulki jak nasza, a są ich niezliczone ilości. Na jednej z tych kulek żyjemy właśnie my ludzie – inaczej mówiąc kosmici. Nie ma bowiem czegoś takiego, co tkwi w naszej świadomości – my ziemianie (“tutaj”) i reszta wszechświata, czyli kosmos (“tam”). Owe “tam i tutaj” jest jednym, jest w tym samym miejscu i tej samej substancji. Zupełnie tak samo, jak “Ty” i “ja” – my też (dokładnie na tej samej zasadzie) jesteśmy jednym. Więc my, jesteśmy takimi samymi kosmitami, jak Ci gdzieś “tam”.
I choć żyjemy tutaj już miliony lat ( byliśmy tu przed dinozaurami ) to ciągle jesteśmy jeszcze istotami raczej prymitywnymi, choć otaczający nas wszechświat jest absolutnie doskonały. Jednak bądźmy dobrej myśli – jeśli się opamiętamy i nie zniszczymy siebie lub naszego “statku kosmicznego” który nazywamy ziemią, to z czasem “dorośniemy” i już jako dojrzali kosmici będziemy odwiedzać innych, może takich samych jak my teraz, którzy będą zastanawiać się ” Czy istnieją kosmici?

Ciało człowieka jest tak doskonałym tworem, że nic i nigdy mu nie dorówna. Jednak ciało – jak zresztą wszystko, co istnieje – jest z Boga (nawiasem mówiąc poza Bogiem nie ma niczego innego) to jest tylko “ubraniem”, nośnikiem życia i kiedy je zużywamy – “umiera”. Jest tak nie tylko dlatego, że ciało się zużywa ale głównie dlatego, że myślimy, że tak musi być. Oczywiście tak nie musi być. Możemy żyć w tym samym ciele jak długo chcemy. Wiem oczywiście jak to brzmi i co teraz o mnie (piszącym te słowa) myślisz. Jednak niezależnie od tego co TERAZ o tym myślisz – tak właśnie jest. To jest tak samo pewne jak to, że “życia nie da się zabić”. Życie nie miało początku i nie będzie miało nigdy końca. Nie przestaje więc istnieć, tylko się rozrasta (tworzy nowe formy). Możesz sobie umierać tyle razy ile zechcesz, ale Twoje życie (czyli TY ) będziesz istnieć zawsze. Tak samo zawsze, jak Bóg (czymkolwiek jest).

Czy myślałeś kiedyś co znaczą słowa, że Bóg stworzył nas na własne podobieństwo ? ( Żeby było jasne – nie jestem religijny, nie należę do żadnego kościoła i wszystkie religie uważam za szkodliwe, ponieważ głównie dzielą ludzi zamiast ich jednoczyć) Ale wracając do pytania….
Najczęstszym naszym błędem jest to, że do tego oświadczenia; twierdzenia – odnosimy się z naszego punktu widzenia (naszego czyli ludzkiego) i rozumiemy to mniej więcej tak: skoro Bóg stworzył nas na własne podobieństwo to jest do nas podobny, jest człowiekiem – no może nieco starszym i mądrzejszym. W każdym, razie to gość z brodą co to wie wszystko i kiedyś nam “pokaże” gdzie nasze miejsce.

Prawdą natomiast jest to, że skoro Bóg nas stworzył na własne podobieństwo, to znaczy, że my jesteśmy podobni do Niego, a nie On do nas, jak zwykliśmy uważać, a to oczywiście zmienia wszystko. Przede wszystkim zmienia to, że jesteśmy głównie “duchem” w którym znajduje się ciało, i że jesteśmy stworzeni z Jego substancji. W tym sensie jesteśmy podobni i w tym sensie jesteśmy jego dziećmi (potomkami).

ziemia-kosmos

ziemia2

ziemia1

Ziemia

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *